Άρης: «Καλή η απόδοσή μας, αλλά… κλωτσιά στο δόντι»

Ο Άρης δεν κατάφερε να «σώσει» τον πόντο, απόψε το βράδυ στη Λεωφόρο, γνωρίζοντας την ήττα -στις καθυστερήσεις- από τον Παναθηναϊκό, πληρώ...

Ο Άρης δεν κατάφερε να «σώσει» τον πόντο, απόψε το βράδυ στη Λεωφόρο, γνωρίζοντας την ήττα -στις καθυστερήσεις- από τον Παναθηναϊκό, πληρώνοντας την αδράνεια στην άμυνα, εξαιτίας του λάθους του Νταμπό. Ο Άλαν Πάρντιου, στις δηλώσεις του μετά το ματς, έκανε λόγο για «κλωτσιά στο δόντι», εξαιτίας του τρόπου που ήρθε το 1-0 από τον Σπόραρ.

• Συγκεκριμένα, ο Άγγλος τεχνικός μίλησε στο Cosmote TV, λέγοντας χαρακτηριστικά:

«Η απόδοση μας ήταν πολύ καλή. Για πολλοστή φορά τρώμε γκολ από στατική φάση. Στο τέλος, έπρεπε να διώξουμε την μπάλα και κάναμε ανόητο φάουλ.

Μας έλειπαν παίκτες-κλειδιά όπως είναι ο Μαντσίνι και ο Καμάτσο. Από την επόμενη εβδομάδα θα είμαστε πιο δυνατοί. Αυτό το αποτέλεσμα είναι κλωτσιά στο δόντι», ανέφερε ο Πάρντιου.