GRID_STYLE
TRUE

Classic Header

{fbt_classic_header}

ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

Οι 32 ομάδες του Μουντιάλ 2022: Όμιλοι και πρόγραμμα

  Η πρεμιέρα του Μουντιάλ 2022 είναι προγραμματισμένη για την 21η Νοεμβρίου με την αναμέτρηση της Σενεγάλης κόντρα στην Ολλανδία.

 


Η πρεμιέρα του Μουντιάλ 2022 είναι προγραμματισμένη για την 21η Νοεμβρίου με την αναμέτρηση της Σενεγάλης κόντρα στην Ολλανδία.

Οι οκτώ όμιλοι

  • Κατάρ, Ολλανδία, Σενεγάλη, Εκουαδόρ
  • Αγγλία, ΗΠΑ, Ιράν, Ουαλία
  • Αργεντινή, Μεξικό, Πολωνία, Σαουδική Αραβία
  • Γαλλία, Δανία, Τυνησία, Αυστραλία
  • Ισπανία, Γερμανία, Ιαπωνία, Κόστα Ρίκα
  • Βέλγιο, Κροατία, Μαρόκο, Καναδάς
  • Βραζιλία, Ελβετία, Σερβία, Καμερούν
  • Πορτογαλία, Ουρουγουάη, Νότια Κορέα, Γκάνα

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

16:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

19:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor)

22:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

  • Τρίτη 22 Νοεμβρίου

13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

16:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

19:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

22:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

  • Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

13:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

19:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

22:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

  • Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

13:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)\

16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

22:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

13:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

16:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

19:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

22:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

  • Σάββατο 26 Νοεμβρίου

13:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

19:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

22:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

  • Κυριακή 27 Νοεμβρίου

13:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

16:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

19:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

22:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

  • Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

13:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

19:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Τρίτη 29 Νοεμβρίου

19:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

19:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

22:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

22:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

  • Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

19:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

19:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

22:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

  • Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

19:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

19:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

22:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

22:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

  • Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

22:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

22:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Δεν υπάρχουν σχόλια