ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

ISTIKBAL

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΣΑΡΩΣΕ ΤΟΝ Α.Ο ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΜΕ 90-68

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Λεύκιππος κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής τον ΑΟ Πολυγύρου με 9...

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Λεύκιππος κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής τον ΑΟ Πολυγύρου με 90-68.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να βρήκε τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ χάρη σε ένα 19-26 του Πολυγύρου στο δεύτερο δεκάλεπτο, που κατάφερε να μειώσει το σκορ στους 4 πόντους , στο β΄ ημίχρονο όμως πολλά άλλαξαν.

Οι παίκτες του Νεοκλή Λεμονίδη πάτησαν γκάζι και εκτόξευσαν την διαφορά στο +14 με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου για να κλείσει το παιχνίδι στο +22.

Πρώτοι σκόρερς για τον Λεύκιππο οι Περρής με 17(3) πόντους και Μαραβέγιας  με 15 (2) πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 45-41, 67-53, 90-68

Διαιτητές: Λόρτος-Σελεβός-Αγραφιώτης Γ.

Λεύκιππος  (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 15(2), Παλλάκης 8, Μακαρατζής, Περρής 17(3), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 8(2), Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 3(1), Μανάκας 12, Παπαδήμας 3(1), Βοϊβατόπουλος 4, Χρήστου 11(1)

ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 15(2), Πιπιλιάρης 12, Βαφειάδης 18(4), Κουτουξίδης 11(2), Ντινάκης 1, Καρασίμος 4, Τσοπουρίδης, Μπόλντογκου, Καντάρκος 7, Ζήσης, Κατιρτζίδης.