Γιώργος Τσιτιρίδης: «Μετά τις 15 Ιουνίου αναμένεται αύξηση της επισκεψιμότητας, όχι μόνον από τις γύρω περιοχές, αλλά και από τη γειτονική Β...
Γιώργος Τσιτιρίδης:
«Μετά τις 15 Ιουνίου αναμένεται αύξηση της επισκεψιμότητας, όχι μόνον από τις γύρω περιοχές, αλλά και από τη γειτονική Βουλγαρία, μιας και η περιοχή μας αποτελεί κορυφαίο καλοκαιρινό προορισμό για τους Βούλγαρους επισκέπτες»
Πανέτοιμος να υποδεχθεί τη νέα καλοκαιρινή σεζόν ο Δήμος Αβδήρων ύστερα από συντονισμένες προσπάθειες της Δημοτικής Αρχής και με προσωπικό ενδιαφέρον τόσο του Δημάρχου, κυρίου Γιώργου Τσιτιρίδη, όσο και των αρμόδιων Αντιδημάρχων.
Αναλυτικότερα, ο μοναδικός Δήμος της ΠΕ Ξάνθης που έχει εξασφαλίσει φέτος Γαλάζιες Σημαίες, 4 από τις 24 συνολικά που κατέχει η ΑΜΘ, ο Δήμος Αβδήρων έχει ολοκληρώσει, σχεδόν, όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες ενόψει τις θερινής περιόδου, ώστε να υποδεχτεί τους λουόμενους και να τους προσφέρει συνθήκες ποιοτικής παραμονής και ασφάλειας.
Δεν υπάρχουν σχόλια