ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

ISTIKBAL

ΠΑΟΚ-Χαρτς 4-0: «Ασπρόμαυρο» πάρτι και θριαμβευτική πρόκριση στους ομίλους του Conference League

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΠΑΟΚ τον αγώνα ρεβάνς με τη Χαρτς για τα πλέι-0φ του Europa Conference League.

Ο Δικέφαλος του Βορρά δεν άφησε περιθώρια στους Σκωτσέζους, τους οποίους συνέτριψε με 4-0 και πήρε θριαμβευτικά το εισιτήριο της πρόκρισης για τους ομίλους της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου ήταν καταιγιστική και έφτασε άνετα στη νίκη-πρόκριση πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Μόλις στο 16′ ο Τάισον με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε τον δρόμο του Δικεφάλου προς τη νίκη.

Επτά λεπτά αργότερα ο Μπράντον Τόμας με εντυπωσιακό γυριστό σημείωσε το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση.

Στο β’ ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ έβαλε το «κερασάκι» στην τoύρτα.

Στο 57′ ο Κωνσταντέλιας με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 71′ ο Τάισον διαμόρφωσε το τελικό 4-0.