GRID_STYLE
TRUE

Classic Header

{fbt_classic_header}

ΠΗΓΗ

ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

Στην τελική ευθεία το Μουντιάλ: «Αυλαία» στα νοκ αουτ με φαβορί!

Η φάση των ομίλων ολοκληρώθηκε το βράδυ της Παρασκευής (2/12) με τη Ν. Κορέα και την Ελβετία να γίνονται οι δύο τελευταίες ομάδες που εξασφά...


Η φάση των ομίλων ολοκληρώθηκε το βράδυ της Παρασκευής (2/12) με τη Ν. Κορέα και την Ελβετία να γίνονται οι δύο τελευταίες ομάδες που εξασφάλισαν την παρουσία τους στα νοκ-άουτ του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ και πλέον από το Σάββατο (3/12) ανοίγει η αυλαία της φάσης των «16» με δύο πολύ δυνατούς αγώνες:
Η αρχή θα γίνει στην Ντόχα (17:00), όπου η Ολλανδία θα αντιμετωπίσει τις Η.Π.Α. στο «Khalifa International Stadium», ενώ στις 21:00 η Αργεντινή θα βρει στο δρόμο της τη σκληροτράχηλη Αυστραλία.

Ολλανδία-Η.Π.Α. (17:00)
Η Ολλανδία δεν… εντυπωσίασε στη φάση των ομίλων, όμως παρόλα αυτά κατάφερε να εξασφαλίσει την πρωτιά στον 1ο όμιλο και στο δρόμο της θα βρει την εξαιρετική και πολύ νεανική ομάδα των Η.Π.Α.
Οι Ολλανδοί δεν θα έχουν στη διάθεσή τους τον τραυματία Φρίμπονγκ (διάστρεμμα), ενώ οι Αμερικανοί θα παίξουν πλήρεις.

Οι πιθανές ενδεκάδες:
ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Νόπερτ, Τίμπερ, Φαν Ντάικ, Άκε, Ντάμφρις, Ντε Ρουν, Φρένκι Ντε Γιόνγκ, Μπλιντ, Κλάασεν, Χάκπο, Ντεπάι.
Η.Π.Α.: Τέρνερ, Ντεστ, Κάρτερ-Βίκερς, Ριμ, Ρόμπινσον, ΜακΚένι, Άνταμς, Μούσα, Γουεά, Σάρτζεντ, Πούλισικ.

Αργεντινή-Αυστραλία (21:00)
Η Αργεντινή έδειξε «χαρακτήρα» μετά την ήττα της στην πρεμιέρα από τη Σαουδική Αραβία, πήρε τις νίκες που ήθελε στους αγώνες με το Μεξικό και την Πολωνία και κατέκτησε την πρωτιά στον 3ο όμιλο. Αντίπαλός της η πολύ δυναμική Αυστραλία που θα πάει αποφασισμένη για… μάχη και τη μεγάλη έκπληξη. Τα «καγκουρό» θα αγωνιστούν με πλήρη σύνθεση, ενώ οι Αργεντινοί έχουν ως μοναδικό αμφίβολο τον Ντι Μαρία.

Οι πιθανές ενδεκάδες:
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ: Ε. Μαρτίνες, Μολίνα, Οταμέντι, Ρομέρο, Ταλιαφίκο, ΜακΆλιστερ, Φερνάντες, Ντε Πολ, Άλβαρες, Μέσι, Λ. Μαρτίνες.
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ: Ράιαν, Κάρασιτς, Σούταρ, Ρόουλς, Μπέχιτς, Μόουι, Λέκι, Ιρβάιν, ΜακΓκρι, Γκούντγουιν, Ντιούκ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα «ζευγάρια» στη φάση των «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ.

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 
  •  17:00 Ολλανδία-ΗΠΑ «Khalifa International Stadium» Ντόχα 
  •  21:00 Αργεντινή-Αυστραλία «Ahmad bin Ali Stadium» Αλ-Ραγιάν
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
  • 17:00 Γαλλία-Πολωνία «Al Thumama Stadium» Ντόχα
  • 21:00 Αγγλία-Σενεγάλη «Al Bayt Stadium» Αλ-Χορ
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου
  • 17:00 Ιαπωνία-Κροατία «Al Janoub Stadium» Αλ-Ουάκρα
  • 21:00 Βραζιλία-Ν. Κορέα «Stadium 974» Ντόχα
Τρίτη 6 Δεκεμβρίου
  • 17:00 Μαρόκο-Ισπανία «Education City Stadium» Αλ-Ραγιάν
  • 21:00 Πορτογαλία-Ελβετία «Lusail Iconic Stadium» Λουσαΐλ

Δεν υπάρχουν σχόλια