Super League 1: Με ανατροπή ο Άρης «λύγισε» τον Ιωνικό

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη που επικράτησε με 2-1 του Ιωνικού για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

Οι Νικαιώτες προηγήθηκαν στο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι «κιτρινόμαυροι» γύρισαν το ματς με δυο γκολ από Ζερβίνιο και Γκρέι. Έτσι έφτασαν στους 13 βαθμούς ενώ ο Ιωνικός παρέμεινε ουραγός με 2 βαθμούς.

Άρης-Ιωνικός

Ο Ιωνικός προηγήθηκε στο 42΄ με τον Μάντζη που εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του Κουέστα και αφύλακτος έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα του Άρη για το 0-1.

Ο Άιας Άοσμαν έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 0-2 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου αλλά σούταρε αμαρκάριστος πάνω στον Κουέστα.

Στο 62’ ο Άρης έφτασε στην ισοφάριση με τον Ζερβίνιο που πλάσαρε σε άδειο τέρμα μετά από ασίστ του Μαζικού.

Ο Άρης έφτασε στην ολική ανατροπή στο 73’ όταν ο Μαζικού σούταρε, η μπάλα βρήκε σε πόδι αμυνομένου του Ιωνικού και στρώθηκε στον Γκρέι που δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να γράψει με πλασέ το 2-1.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αλέξανδρου Νικολαΐδη.