GRID_STYLE
TRUE

Classic Header

{fbt_classic_header}

ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

Γ' ΕΘΝΙΚΗ- Ήττες για Άβατο και Ορφέα Ξάνθης! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστικ

  Με τους αγώνες της 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

 


Με τους αγώνες της 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στην Αλεξανδρούπολη η τοπική ομάδα έσπασε το αήττητο της μοναδικης αήττητης ομάδας της Ελλάδας του πρωταθλητή Αγροτικού Αστέρα και κατά μια βδομάδα παράτεινε την μαθηματική επιβεβαίωση του τίτλου του, αφού στην Ξάνθη και στο Κουτσό ο Πανδραμαϊκός επέστρεψε στις νίκες μετά από 6 αγώνες, νικώντας το Άβατο που μπήκε για τα καλά σε μεγάλες περιπέτειες.

Στην Χρυσούπολη πιθανότατά ο Ορφέας Ξάνθης αποχαιρέτησε την κατηγορία αφού έμεινε πίσω πλέον με 7 βαθμούς από την παραμονή (υστερεί σε ισοβαθμίες), με τον Νέστο Χρυσούπολης να κατακτά την 5η νίκη του σε 6 αγώνες, ωστόσο να υστερεί στην ισοβαθμία με την Δόξα την οποία αντιμετωπίζει στην Δράμα.

Στα υπόλοιπα ματς στο Ορφάνι μετά το 0-0 με τον Σοχό ο Μέγας Αλέξανδρος φαίνεται πως μαζί με τον Ορφέα Ξάνθης και την Πλαγιά που ηττήθηκε 5-3 από την Δόξα Δράμας αποχαιρετούν την κατηγορία, με την μάχη της παραμονής να μπλέκει για τα καλά με 7 ομάδες από το Άβατο μέχρι την Αλεξανδρούπολη να απέχουν 4 βαθμούς, 4 ματς πριν το φινάλε.

Αναλυτικά το πανόραμα της 18ης αγωνιστικής:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 18ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

  • Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Εθνικός Σοχού 0-0
  • Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 1-0
  • Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός 1-2
  • Αλεξανδρούπολη FC – Αγροτικός Αστέρας 1-0
  • Απόλλων Παραλιμνίου – Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
  • Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Πλαγιάς 5-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Αγροτικός Αστέρας 39
  • Πανδραμαϊκός 30
  • Άρης Αβάτου 27
  • Θερμαϊκός Θέρμης 26
  • Εθνικός Σοχού 26
  • Απόλλων Παραλιμνίου 25
  • Δόξα Δράμας 24
  • Νέστος Χρυσούπολης 24
  • Αλεξανδρούπολη 23
  • Ορφέας Ξάνθης 18
  • Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 18
  • Αναγέννηση Πλαγιάς 14

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 13/3/22)

  • Εθνικός Σοχού – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
  • Αγροτικός Αστέρας- Άρης Αβάτου
  • Αναγέννηση Πλαγιάς- Αλεξανδρούπολη FC
  • Θερμαϊκός Θέρμης – Πανδραμαϊκός
  • Δόξα Δράμας – Νέστος Χρυσούπολης

Δεν υπάρχουν σχόλια