ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

ISTIKBAL

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ: «Περίπατος» με θρίαμβο επί του ΚΑΟΧ με 70-46

Εύκολη νίκη σημείωσε ο Λεύκιππος το απόγευμα της Κυριακής επί του ΚΑΟΧ με σκορ 70-46 πετυχαίνοντας έτσι την 2η συνεχόμενη νίκη καθώς είχε πρ...

Εύκολη νίκη σημείωσε ο Λεύκιππος το απόγευμα της Κυριακής επί του ΚΑΟΧ με σκορ 70-46 πετυχαίνοντας έτσι την 2η συνεχόμενη νίκη καθώς είχε προηγηθεί η εκτός έδρας επιτυχία επί της Ευκαρπίας.

Ο αγώνας μετά το 1ο δεκάλεπτο όπου οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ ήταν μονόλογος για τον Λεύκιππο καθώς με το σερί 21-6 που σημείωσε πήρα μεγάλη διαφορά που έφτασε και τους 20 πόντους 39-19.

Ουσιαστικά το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στους ίδιους ρυθμούς με τον Νίκο Δώδο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίχτες που δεν είχαν αρκετά λεπτά συμμετοχής στον μαραθώνιο του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής.

• Διαιτητές: Δημάδης, Κολοκυθάς, Νέδογλου
  • Δεκάλεπτα: 18-15, 39-21,54-34, 70-46

Λεύκιππος (Δώδος): Μαραβέγιας, Κατσαμούρης 2, Παλλάκης 11(1), Μακαρατζής 6(1), Τσιλόγλου 12(2), Παϊτάρης, Δεληγιάννης 4, Μηντζαρίδης 6(2), Μανάκας 14, Παπαδήμας 7, Χρήστου 6, Καλεντζί 2

KAOX Eυρώπη 87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 2, Λάσκαρης 7(1), Σερέτης, Ράντονιτς 10, Σακοράφας, Πούλος 2, Τύπος 18, Χατζής, Νταρατάνας 7.