Όταν η Παράταξή μας εξέφρασε τον σκεπτικισμό της για τον κίνδυνο της πλήρους κάλυψης των επιτρεπόμενων ορίων εκπομπής οξειδίων του Αζώτου, μ...
Όταν η Παράταξή μας εξέφρασε τον σκεπτικισμό της για τον κίνδυνο της πλήρους κάλυψης των επιτρεπόμενων ορίων εκπομπής οξειδίων του Αζώτου, με την κατασκευή 2ου εργοστασίου παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας από την ΤΕΡΝΑ στην ΒΙΠΕ Κομοτηνής, κατηγορηθήκαμε (κυρίως από διάφορους κακεντρεχείς και κακόπιστους) ότι δήθεν δεν επιθυμούμε την ανάπτυξη και βάζουμε εμπόδια σε μια «κολοσσιαία» επένδυση, που ψίχουλα θα άφηνε στην αγορά της Περιφέρειας, μιας και θα αποτελείτο μόνο από εισαγόμενα μηχανήματα και η οποία θα εξασφάλιζε και το εκπληκτικό νούμερο των 60 θέσεων εργασίας (από το οποίο οι μισές θα ήταν εισαγόμενο εξειδικευμένο προσωπικό).
Δεν υπάρχουν σχόλια