GRID_STYLE
TRUE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Breaking News:

latest

Super League 2: Η Παναχαϊκή έστειλε... κορυφή τον Ιωνικό, στην 5η θέση η Ξάνθη, την Τετάρτη 17.2 παίζει με Διαγόρα

Με δύο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στην Αγυιά, στο σημαντικότερο παιχνίδι της 8ης ...


Με δύο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στην Αγυιά, στο σημαντικότερο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Τα γκολ του έμπειρου επιθετικού, στο 51΄ με πέναλτι  και στο 70΄ με κεφαλιά, υποχρέωσαν τους Βοιωτούς στην πρώτη φετινή ήττα. Αυτό το εκμεταλλεύτηκε άριστα ο Ιωνικός, ο οποίος επικράτησε με το ίδιο σκορ της ΑΕ Καραϊσκάκης στη Νεάπολη και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Από φάουλ του Πλατέλλα και προσπάθεια του Κύργια στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Κάστρο νίκησε τον Μπουργάνη για το 1-0 στο 48΄, ενώ με κεφαλιά ο Νιασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 80΄, κι ας τελείωσαν οι Νικαιώτες το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τιεντσέ στο 72΄.

Με το ίδιο σκορ (5΄ Μπουτσάκης, 88΄ Μανουσάκης) επιβλήθηκε και ο Εργοτέλης του Διαγόρα στο Παγκρήτιο στάδιο, υποχρεώνοντας τους Ρόδιους στην πρώτη φετινή ήττα τους.

Η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Φιλιππούπολης, αποτέλεσμα της κακοκαιρίας «Μήδειας», οδήγησε στην αναβολή του αγώνα Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

 Δείτε αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της Super League 2, μαζί με τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής.

Αναλυτικά η 8η αγωνιστική
Ξάνθη – Τρίκαλα 1-0
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2021

Ιωνικός – Καραϊσκάκης Άρτας 2-0
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας αναβλήθηκε
Εργοτέλης – Διαγόρας 2-0
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ιωνικός 17
2. Λεβαδειακός 15
3. Παναχαϊκή 13
4. Εργοτέλης 13*
5. Ξάνθη 12*
6. Τρίκαλα 12
7. Διαγόρας 11
8. Χανιά 10
9. Απόλλων Λάρισας 5
10. Δόξα Δράμας 4**
11. Ιεράπετρα 3
12. Καραϊσκάκης 3

Η επόμενη 9η αγωνιστική
Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2021

13:30 Δόξα Δράμας – Ιωνικός (Ertsports)
15:00 Καραϊσκάκης – Τρίκαλα (Ertsports 4)
15:00 Διαγόρας – Ξάνθη (ΕΡΤ3)
15:00 Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας (Ertsports 3)
15:00 ΟΦ Ιεράπετρας – Εργοτέλης (Ertsports 5)
15:00 Χανιά – Παναχαϊκή (Ertsports 2)


Δεν υπάρχουν σχόλια

Εγγραφή στο newsletter