Super League 2: Η Παναχαϊκή έστειλε... κορυφή τον Ιωνικό, στην 5η θέση η Ξάνθη, την Τετάρτη 17.2 παίζει με Διαγόρα

Με δύο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στην Αγυιά, στο σημαντικότερο παιχνίδι της 8ης ...

Με δύο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στην Αγυιά, στο σημαντικότερο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Τα γκολ του έμπειρου επιθετικού, στο 51΄ με πέναλτι  και στο 70΄ με κεφαλιά, υποχρέωσαν τους Βοιωτούς στην πρώτη φετινή ήττα. Αυτό το εκμεταλλεύτηκε άριστα ο Ιωνικός, ο οποίος επικράτησε με το ίδιο σκορ της ΑΕ Καραϊσκάκης στη Νεάπολη και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Από φάουλ του Πλατέλλα και προσπάθεια του Κύργια στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Κάστρο νίκησε τον Μπουργάνη για το 1-0 στο 48΄, ενώ με κεφαλιά ο Νιασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 80΄, κι ας τελείωσαν οι Νικαιώτες το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τιεντσέ στο 72΄.

Με το ίδιο σκορ (5΄ Μπουτσάκης, 88΄ Μανουσάκης) επιβλήθηκε και ο Εργοτέλης του Διαγόρα στο Παγκρήτιο στάδιο, υποχρεώνοντας τους Ρόδιους στην πρώτη φετινή ήττα τους.

Η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Φιλιππούπολης, αποτέλεσμα της κακοκαιρίας «Μήδειας», οδήγησε στην αναβολή του αγώνα Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

Δείτε αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της Super League 2, μαζί με τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής.