GRID_STYLE
TRUE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Breaking News:

latest

[Με ΔΟΞΑ Δράμας στην 3η αγωνιστική, ξεκινάει η Ξάνθη μετά την...παράταση των δυο βδομάδων!. Το πλήρες πρόγραμμα της Super League 2]

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Super League 2  η κλήρωση του πρωταθλήματος της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας του Ελληνικού ποδοσφαίρου,...


Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Super League 2 η κλήρωση του πρωταθλήματος της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας του Ελληνικού ποδοσφαίρου, η πρεμιέρα ορίστηκε για τις 24 Οκτωβρίου με την Ξάνθη να ξεκινάει στην πρεμιέρα στην Λάρισα με τον Απόλλωνα, ωστόσο όπως αναφέραμε και νωρίτερα οι ξανθιώτες πήραν παράταση δύο εβδομάδων και έτσι ρίχνονται στην μάχη την 3η αγωνιστική όπου θα υποδεχτούν την Δόξα Δράμας. Έτσι στις δύο αγωνιστικές που θα παίξει εμβόλιμα η Ξάνθη θα ταξιδέψει στην Λάρισα και θα υποδεχτεί τον Ιωνικό

Η κανονική φάση του πρωταθλήματος θα γίνει με 22 αγωνιστικές, ενώ εν συνεχεία οι 6 πρώτες ομάδες θα αγωνιστούν σε Play Off για την άνοδο, ενώ όσες τερματίσουν απο την 7η έως την 12η θα παίξουν Play Out για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη

2η αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Χανιά
Διαγόρας – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Ιωνικός

3η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Χανιά
Παναχαϊκή – ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας – Διαγόρας
Ξάνθη – Δόξα Δράμας
Ιωνικός – Τρίκαλα

4η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Διαγόρας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Ξάνθη – Χανιά
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας – Διαγόρας

6η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναχαϊκή – Ιωνικός
Χανιά – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός – Διαγόρας

7η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Ξάνθη
Ιωνικός – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Διαγόρας – Χανιά
Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας

8η αγωνιστική
Ιωνικός – Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας

9η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Ιωνικός
Διαγόρας – Ξάνθη
Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας – Εργοτέλης
Χανιά – Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα – Διαγόρας
Ιωνικός – Λεβαδειακός
Ξάνθη – ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας – Χανιά
Εργοτέλης – Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
Διαγόρας – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Χανιά – Ιωνικός
Παναχαϊκή – Ξάνθη
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας

12η αγωνιστική
Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης Άρτας
Διαγόρας – ΟΦ Ιεράπετρας
Δόξα Δράμας – Χανιά
Τρίκαλα – Παναχαϊκή
Ιωνικός – Εργοτέλης
Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας

13η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦ Ιεράπετρας
Χανιά – Λεβαδειακός
Παναχαϊκή – Διαγόρας
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα
Ιωνικός – Ξάνθη

14η αγωνιστική
Χανιά – Καραϊσκάκης Άρτας
ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή
Λεβαδειακός – Εργοτέλης
Διαγόρας – Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας – Ξάνθη
Τρίκαλα – Ιωνικός

15η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Παναχαϊκή
Εργοτέλης – Χανιά
Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας
Ξάνθη – Λεβαδειακός
Ιωνικός – Διαγόρας
Δόξα Δράμας – Τρίκαλα

16η αγωνιστική
Εργοτέλης – Καραϊσκάκης Άρτας
Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας
Χανιά – Ξάνθη
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός
Λεβαδειακός – Τρίκαλα
Διαγόρας – Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη – Εργοτέλης
Ιωνικός – Παναχαϊκή
Τρίκαλα – Χανιά
Δόξα Δράμας – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας – Λεβαδειακός

18η αγωνιστική
Ξάνθη – Καραϊσκάκης Άρτας
Απόλλων Λάρισας – Ιωνικός
Εργοτέλης – Τρίκαλα
Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας
Χανιά – Διαγόρας
ΟΦ Ιεράπετρας – Λεβαδειακός

19η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Ιωνικός
Τρίκαλα – Ξάνθη
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας
Διαγόρας – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Παναχαϊκή
ΟΦ Ιεράπετρας – Χανιά

20η αγωνιστική
Τρίκαλα – Καραϊσκάκης Άρτας
Ιωνικός – Δόξα Δράμας
Ξάνθη – Διαγόρας
Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός
Εργοτέλης – ΟΦ Ιεράπετρας
Παναχαϊκή – Χανιά

21η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Δόξα Δράμας
Διαγόρας – Τρίκαλα
Λεβαδειακός – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας – Ξάνθη
Χανιά – Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή – Εργοτέλης

22η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας – Διαγόρας
Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός
Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός – Χανιά
Ξάνθη – Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης


Δεν υπάρχουν σχόλια

Εγγραφή στο newsletter