GRID_STYLE
TRUE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

//

Breaking News:

latest

ΤΟ 9o ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ XANTHI FC

Το 9ο Πασχαλινό Τουρνουά της Xanthi FC ολοκληρώθηκε με επιτυχία το μεσημέρι της Μ. Τρίτης στο αθλητικό κέντρο του ΑΟ ΞΑΝΘΗ ΠΑΕ στα Πηγ...


Το 9ο Πασχαλινό Τουρνουά της Xanthi FC ολοκληρώθηκε με επιτυχία το μεσημέρι της Μ. Τρίτης στο αθλητικό κέντρο του ΑΟ ΞΑΝΘΗ ΠΑΕ στα Πηγάδια. Στην τελετή λήξης ο Υπεύθυνος της Ακαδημίας Περικλής Καλογιάννης και ο τεχνικός δ/ντης της Ακαδημίας Θόδωρος Σαββίδης ευχαρίστησαν όσους συνέβαλαν στην πετυχημένη διοργάνωση κι αυτού του τουρνουά καθώς επίσης και τις ομάδες, τους προπονητές, τους ποδοσφαιριστές, τους διαιτητές και τους γονείς.

Πριν τις απονομές, ευχήθηκαν καλή σταδιοδρομία τόσο στις μαθητικές, όσο και στις αθλητικές τους επιδόσεις. Το παρών έδωσε ο Πρόεδρος της ΠΑΕ Άρης Πιαλόγλου αλλά και οι ποδοσφαιριστές Χρήστος Λισγάρας, Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Οκάν Χατζητερζόγλου και Γιάννης Φάκκης που έκαναν τις απονομές.

Στο τριήμερο τουρνουά (21/4 – 23/4) τεσσάρων ηλικιακών κατηγοριών στο οποίο έλαβαν μέρος πολλές ομάδες, οι μικροί αθλητές πρόσφεραν θέαμα, πολλά γκολ και αποκομίζοντας όμορφες ποδοσφαιρικές εμπειρίες. Φέτος, στην κατηγορία Pre Junior (Κ-9, γεν. 2010-11) συμμετείχαν οι: Ορέστης Ορεστιάδας, Ορφέας Ξάνθης, Ν. Αμισσός Δράμας, Mundialito Καβάλας, Ολυμπιακός Κομοτηνής, Απόλλων Ξάνθης.

Την 1η θέση πήρε το Mundialito Καβάλας, την 2η ο Ολυμπιακός Κομοτηνής και την 3η η Ν. Αμισσός Δράμας.

Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Κεσικιάδης (Mundialito), MVP ο Σιμονίδης (Απόλλων Ξάνθης) και καλύτερος τερματοφύλακας ο Μπουράκ (Ορφέας Ξάνθης).

Στην κατηγορία Junior (Κ-11, γεν. 2008-2009) έλαβαν μέρος οι ΑΟ Ξάνθης Α’, Ποντιακός Αλεξανδρούπολης, Ακαδημία Βέροιας, Mundialito Καβάλας (Α’ Όμιλος), Ορφέας Ξάνθης, ΑΟ Ξάνθης Β’, Ν. Αμισσός Δράμας, Σπάρτακος Κομοτηνής (Β’ Όμιλος), Ελπίδες Καβάλας, Ηρακλής Ν. Ζυγού, Ολυμπιακός Κομοτηνής, Αργοναύτες Λήμνου (Γ’ Όμιλος).

Την 1η θέση πήρε ο ΑΟ Ξάνθης, την 2η ο Ηρακλής Ν. Ζυγού και την 3η ο Ορφέας Ξάνθης.
Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Αποστολίδης (ΑΟ Ξάνθης), MVP ο Παπαδόπουλος (Ηρακλή Ν. Ζυγού) και καλύτερος τερματοφύλακας ο Γεωργακούδης (Ελπίδες Καβάλας).

Στην Κατηγορία Προπαιδικού (Κ-13, γεν. 2006-2007) συμμετείχαν οι: ΑΟ Ξάνθης, Αετός Ορφανού, Ποντιακός Αλεξανδρούπολης, Ακαδημία Βέροιας (Α’ Όμιλος), Ακαδημία Γιαννιτσών Α’, Ορφέας Ξάνθης, Ν. Αμισσός Δράμας, Αετός Σκύδρας (Β’ Όμιλος), Ελπίδες Καβάλας, Ακαδημία Γιαννιτσών, Ολυμπιακός Κομοτηνής, Αργοναύτες Λήμνου (Γ’ Όμιλος).

Την 1η θέση πήρε ο Ολυμπιακός Κομοτηνής, την 2η οι Αργοναύτες Λήμνου και την 3η ο Ποντιακός Αλεξανδρούπολης.

Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Εφέ Χασάν (Ολυμπιακός Κομοτηνής), MVP οι Μήτρου (Ν. Αμισσός) – Μουταφίδης (Ακαδημία Βέροιας) και καλύτερος τερματοφύλακας ο Μαϊμος (Ποντιακός Αλεξανδρούπολης).

Στην Κατηγορία Παιδικού (Κ-15 γεν. 2004-2005) έλαβαν μέρος οι: ΑΟ Ξάνθης, Αετός Σκύδρας, Ποντιακός Αλεξανδρούπολης, Νέστος Χρυσούπολης (Α’ Όμιλος), Ακαδημία Γιαννιτσών, Ορφέας Ξάνθης, Ν. Αμισσός Δράμας, Σπάρτακος Κομοτηνής (Β’ Όμιλος) και Ελπίδες Καβάλας, Αναγέννηση Χαλκηδόνας, Ολυμπιακός Κομοτηνής, Ηρακλής Ν. Ζυγού (Γ’ Όμιλος).

Την 1η θέση πήρε ο ΑΟ Ξάνθης, την 2η η Ακαδημία Γιαννιτσών και την 3η ο Ολυμπιακός Κομοτηνής.
Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Βαρσάμης (ΑΟ Ξάνθης), MVP οι Σγουρός (Ακαδημία Γιαννιτσών) – Σιδηρόπουλος (Ελπίδες Καβάλας) και καλύτερος τερματοφύλακας ο Ταξίδης (Νέστος Χρυσούπολης).




Εγγραφή στο newsletter