Πέρασε από την Ξάνθη ο Παναθηναϊκός. Παν- σεληνιασμένοι οι παίκτες της Ξάνθης στην έναρξη του πρωταθλήματος.

Οι πράσινοι επικράτησαν με 0-1 της τοπικής ομάδας και άρχισαν το «σβήσιμο» του -6

Ιδανικό ξεκίνημα πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα της Super League. Οι «πράσινοι», που δεν είχαν πείσει στα φιλικά, έβγαλαν πολύ πάθος στην Ξάνθη και επικράτησαν με 1-0 της ακριτικής ομάδας, η οποία δεν έκανε… αισθητή την παρουσία της.
Το υπέροχο γκολ του Μπουζούκη στο 69′ έκρινε το παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να έχουν ευκαιρίες και για άλλα γκολ.
Η Ξάνθη τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω του αποβολής του Τζουρίτσκοβιτς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.