facebook

Widget by:Blogger Tips
PRESS ROOM
Recent

Το πρόγραμμα από τους «16» μέχρι τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018


Το πρόγραμμα από τους «16» μέχρι τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη η φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 και μετά το -πρώτο- διάλειμμα της Παρασκευής, από σήμερα επιστρέφουμε στη δράση με τη φάση των «16». Από τη συνέχεια της διοργάνωσης θα απουσιάσει η κάτοχος του προηγούμενου τροπαίου, Γερμανία, ενώ μόλις άλλη μια ευρωπαϊκή ομάδα δεν πήρε το «εισιτήριο» από τις 32 που αγωνίστηκαν στα γήπεδα της Ρωσίας.

Με το απόλυτο (τρεις νίκες σε τρία ματς) προκρίθηκαν μόλις τρεις ομάδες, η Ουρουγουάη, η Κροατία και το Βέλγιο, ενώ οι διασταυρώσεις «έκατσαν» έτσι, ώστε η… αριστερή πλευρά του πίνακα να περιλαμβάνει πολύ πιο ανταγωνιστικά παιχνίδια σχέση με αυτά που υπάρχουν από τη… δεξιά.

Όπως και να έχει, η εξέλιξη του τουρνουά αναμένεται συναρπαστική, μέχρι και την 15η Ιουλίου, όταν στο «Λουζνίκι» θα πέσει η αυλαία με τον τελικό του 21ου Μουντιάλ.


Δείτε τις ημερομηνίες και τα γήπεδα διεξαγωγής όλων των αγώνων από τη φάση των «16» και μετά:

Φάση των «16»

Σάββατο 30 Ιουνίου

17:00 Γαλλία – Αργεντινή (Καζάν Αρένα, Καζάν)
21:00 Ουρουγουάη – Πορτογαλία (Φιστ, Σότσι)

Κυριακή 1 Ιουλίου

17:00 Ισπανία – Ρωσία (Λουζνίκι, Μόσχα)
21:00 Κροατία – Δανία (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)

Δευτέρα 2 Ιουλίου

17:00 Βραζιλία – Μεξικό (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)
21:00 Βέλγιο – Ιαπωνία (Ροστόφ Αρένα, Ροστόφ)

Τρίτη 3 Ιουλίου

17:00 Σουηδία – Ελβετία (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)
21:00 Κολομβία – Αγγλία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)
Προημιτελικοί

Παρασκευή 6 Ιουλίου

18:00 Νικητής Ουρουγουάη-Πορτογαλία – Νικητής Γαλλία-Αργεντινή (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)
22:00 Νικητής Βραζιλία-Μεξικό – Νικητής Βέλγιο-Ιαπωνία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

Σάββατο 7 Ιουλίου

18:00 Νικητής Σουηδία-Ελβετία – Νικητής Κολομβία-Αγγλία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)
22:00 Νικητής Ισπανία-Ρωσία – Νικητής Κροατία-Δανία (Φιστ, Σότσι)
Ημιτελικοί

Τρίτη 10 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1ου ζευγαριού – Νικητής 2ου ζευγαριού
Τετάρτη 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3ου ζευγαριού – Νικητής 4ου ζευγαριού
Μικρός Τελικός

Σάββατο 14 Ιουλίου

18:00 (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)
Μεγάλος Τελικός

Κυριακή 15 Ιουλίου

19:00 (Λουζνίκι, Μόσχα)


ThrakiToday Xanthi

ThrakiToday Xanthi

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Από το Blogger.